OKANGÜMÜŞ
Kişisel Web Sitesi
 
Ana Sayfa
Hakkinda
Yayinlar
Makaleler
Güncel Yorumlar
Etkinlikler
 
Galeri
Basinda
Linkler
Ziyaretçi Kösesi
 

OKAN GÜMÜS

Avusturya Samsun Fahri Konsolosu


Tel:+90 362 2334030
Fax:+90 362 2334034

E-Mail:
okan.gumus@weglobal.org 
okangumus1@gmail.com 

TR
Güncel Yorumlar
Samsun'un "Kalkınma" Meselesi - 4 : Samsun Yaşanabilir bir kent, 17. Sıra Geçici ?
Türkiye'nin “En Yaşanabilir Kentleri 2010” üzerine yeni bir araştırma yapıldı ve açıklandı (CNBC-e Business Dergisi). Sonuçlar ilginç, ancak Devlet Planlama Teşkilatı’nın illerin gelişmişlik sıralaması ile karıştırmamak gerekli. İki araştırmanın kullandığı kriterler birbirinden farklı. 2010 yılı verilerine göre, yaşanabilir şehirler arasında, Samsun 17. Sırada…
Devamı...

Samsun'un "Kalkınma" Meselesi - 3 : Cevap Bekleyen Muhtemel Sorular?
Kalkınmaya, gelişmeye karar vermiş ve Hükümet tarafından “Cazibe Merkezi” ilan edilmiş bir şehir olarak Samsun’un önünde cevap bekleyen muhtemel sorular neler olabilir?
Devamı...

Samsun Tarihinde İlk Kez Dış Dünya’ya Açılmak İstiyor! Samsun - Novorossisk Örneği
Son birkaç yıl içinde, Samsun ile Rusya’nın güneybatısındaki küçük ancak, oldukça büyük bir ticaret limanına sahip Novorossisk şehri arasındaki sıcak temas dikkat çekiyor. Yabancı ülkeler ve şehirlerle sürekli temas halinde olmaya, ortak ekonomik ve kültürel alanlar temelinde kurumsal ilişkiler geliştirmeye alışkın (deneyimli) olmayan Samsun, belki de tarihinde ilk kez, kendi isteği ve inisiyatifiyle, dışa açılıyor.
Devamı...

Samsun'un "Kalkınma" Meselesi - 2 : Nasıl Bir Kalkınma ?
Kalkınma konusunun, son on yıldır, Samsun özelinde ve Karadeniz havzasında sürekli konuşuluyor olması şüphesiz çok umut verici. Zira Samsun coğrafi konumu ve nüfus büyüklüğü ile yakın bölgesinin en büyük şehri olarak bunu fazlasıyla hak ediyor. Ancak 2000’li yılların ilk çeyreğinin sonlarında Samsun ne ölçüde bir büyüklüğe erişecek, Samsun’da yaşayan insanlar hangi özellikleri ile öne çıkan sosyo-kültürel bir yapı ortaya koyacak ve, belki daha da önemlisi, diğer şehirlerin performansları ile karşılaştırıldığında sonuçlar bize neyi gösterecek?
Devamı...

Samsun'da Entellektüel ve Akademik Birikim : Araştırılmayı Hak Etmiyor mu?
Samsun ile ilgili akademik ve/veya entelektüel bir çalışma neredeyse yok denecek kadar az. Özellikle ekonomik, ticari, sosyal ve kültürel alanlarda bir yüksek lisans veya doktora tezine rastlamak mümkün değil......Atakum ilçemizin son on (10) yılındaki hızlı değişimi ve sosyo-kültürel etkileri, bölgemizin ve ilimizin stratejik, lokomotif ve klasik imalat sektörleri araştırılmayı hak etmiyor mu?
Devamı...

Samsun'un "Kalkınma" Meselesi - 1 : Karadeniz Havzasının Üretim, Ticaret ve Hizmet Merkezi Olmaya En Güçlü Aday
Samsun şüphesiz, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’ndeki en büyük ve en gelişmiş şehri. Mevcut altyapısı (kara, deniz, hava ve demiryolu ulaşım ağı, ticaret limanı, havaalanı, organize sanayi bölgeleri, serbest ticaret bölgesi, üniversiteler) ile Karadeniz Havzası’nın üretim, ticaret ve hizmet merkezi olmaya en büyük aday şehir. 2000’li yılların başından itibaren sürekli gündemde olan “Kalkınma, Gelişme, Büyüme, Dışa Açılma” tartışmaları ise ümit vaat edici. Ümitlerin ciddi planlara ve yatırımlara dönüşüyor olmasını görmekse bir Samsun’lu olarak oldukça sevindirici.
Devamı...

Samsun'da Yabancı Ülke Temsilcilikleri Neden Var, Neden Yok ?
Devamı...

Samsun'da Dünya ile Aynı Dili Konuşuyor (muy) uz !..
Devamı...

Sayfa :  1 
AVUSTURYA SAMSUN FAHRİ KONSOLOSLUĞU
 
 
Özgeçmiş
Türkiye'de Mukim Avusturyalılar İçin
Faydalı Bilgiler
Çalışma Saatleri
Avusturya Hakkında Bilgiler
Avusturya'ya Seyahat
Galeri
Linkler
Avusturya Dışişleri Bakanlığı
Avusturya Ankara Büyükelçiliği
Avusturya Tanıtım
Avusturya Dış Ticaret Müsteşarlığı
Avusturya Forumu
TÜRKİYE
T.C. Dışişleri Bakanlığı
Türkiye-Avusturya İş Fırsatları
T.C. Ticaret Bakanlığı
TOBB
DEİK
İktisadi Kalkınma Vakfı
Samsun Valiliği
Samsun Büyükşehir Belediyesi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası